Puitkomposiidist terrassi ehitamine on lihtne ning tulemus on kaunis ja hooldusvaba!

Scandkomi puukomposiidist terrassilauad on valmistatud puidu- ning plastiku segust, sisaldades umbes 60% ehtsaid puitkiude. See teeb puitkomposiit materjaliga töötamise imelihtsaks, kuna seda saab töödelda täpselt samade tööriistadega, mida kasutatakse puitmaterjali jaoks. Ketassaega saagides soovitame kasutada pigem peenemate hammastega saekettaid. Puitkomposiidi lõikamine on mugav ning tulemus on tänu plastikusisaldusele kaunis ning ühtlane.

Puitplastist terrassilaudade paigaldamise teeb lihtsaks ka spetsiaalsete klambrisoonte olemasolu materjali külgedel. Plastikust või roostevabast terasest klambrid sobituvad ideaalselt soonte sisse, mis tähendab, et neid ei ole võimalik valesti kinnitada! Samuti on lõpptulemusena tänu klambrite kasutamisele terrassi pealispind imeilus, sest ei ole vaja kasutada kruvisid ning kõik klambrid jäävad peitu.

Peale paigaldamise lõppu ei ole tarvis teostada peale terrassi pesemise ühtegi lisahooldust. Soovitame survepesuriga terrassi puhastada vähemalt kord aastas või vastavalt vajadusele, et terrass püsiks alati ilus!

Järgides järgnevaid juhiseid võid olla kindel, et lõpptulemus on kaunis ning korralik. Paigaldusega saavad hakkama kõik – nii need, kellel on varasem kogemus puitterrassi ehitamisega kui ka täiesti algajad. Juhul kui ehitad terrassi esimest korda, siis tutvu kindlasti eelnevalt vajalike tööriistade ohutusnõuetega ning loe paigaldusjuhiseid hoolikalt. 

Terrassi ehitamine

Milliseid töövahendeid vaja läheb

Ettevalmistus

Esimene ning kõige tähtsam samm on mõõtetööde teostamine. Et teada saada, kui palju materjali sinu terrassile kulub, peab kõigepealt võtma terrassi üldmõõdud. Arvuta välja täpselt kui palju terrassilaudu sul kulub ning soorita vastavalt sellele tellimus. Meie terrassilauad on 150mm laiad ning 4m pikad. Juhul kui soovid ülitäpset tulemust, siis võta arvutamisel arvesse ka terrassilaudade vahe. Terrassilaudade vahe sõltub kinnituse tüübist – roostevabast terasest kinnitusi kasutades jääb laudade vaheks umbes 4mm ning plastikust kinnituste puhul umbes 5mm.

Kuidas ehitada aluskonstruktsiooni

Terrass tuleb ehitada aluskonstruktsiooni peale, et tulemus oleks tugev ning stabiilne. Aluskonstruktsioon tagab terrassi parema kestvuse tänu õhu liikumisele terrassi pinna all.

Aluskonstruktsiooni materjali valikul lähtu aluspinna materjalist ning isiklikest eelistustest. Sobilikud on kõik enamlevinud puidust, kivist, metallist ning plastikust lahendused. Juhul kui asendate vana terrassi uue puitkomposiidist terrassiga, siis kontrollige enne paigaldamist üle ka vana aluskonstruktsiooni seisukord. Soovitame ehitada aluskonstruktsiooni kerge kalde all (1.5°-2°), et terrassile ei tekiks veelompe. Aluskonstruktsiooni ehitamisel ära kasuta terrassilaudu! 

Terrassilauad peavad toetuma alustaladele, mille vahe ei tohi ületada 40cm. Tavaolukorras piisab 35-40cm vahedest, kuid juhul kui terrassile paigaldatakse palju mööblit või seda hakkavad kasutama korraga paljud inimesed, näiteks avalike pindade puhul, siis soovitame paigaldada alustalad isegi vahedega 30cm. Mida tihedamalt on alustalad paigaldatud, seda tugevam terrass jääb. Alustalad ühendage omavahel tugevate nurkraudadega. Juhul kui asendate vana terrassi uuega, siis mõõtke alustalade vahed üle ning kohandage vastavalt vajadusele.

Terrassilaudade paigaldamine

Esimese terrassilaua kinnitamiseks kasuta alustusklambreid. Järgnevate laudade lisamisel kasuta tavalist, plastikust või roostevabast terasest kinnitusklambrit. Kui asetad laua klambrite külge, siis soovitame õrnalt kummihaamriga terrassilaua serva erinevates kohtades lüüa. See aitab veenduda, et terrassilaud on õigesti klambrite küljes ning liin püsib sirgena. 

Terrassilaua ots peab alati toetuma alustala peale ning ei tohi jääda õhku hõljuma! Laudade jätkukohtades tuleb laudade otste vahele jätta umbes 5mm vahe, et laudadel oleks ruumi paisumiseks. Juhul kui paigaldamise hetkel on õhutemperatuur üle 25℃ ning päike paistab otse laudadele, siis ei ole vaja vahet jätta, sest lauad on juba kuuma ilma tõttu paisunud.

Juhul kui kasutate meie servalaudu, siis kasutage seda viimase lauana ning paigaldage terrassi servadele terrassilauad sama loogika alusel. Viimane laud kinnitatakse kruvide abil. Kruvid peab sisestama klambrisoontest 45° all. Kindlasti tuleb enne kruvimist augud ette puurida, et vältida materjali lõhkumist. Juhul kui servalauda ei kasutata, tuleb viimase laua puhul toimida siiski samamoodi.

Alustusklambri paigaldamine
Alustusklamber
45° all sisestatud kruvi viimase laua kinnitamiseks.

Puitkomposiidist terrassi hooldamine

Puitkomposiidist terrassi üks suurimaid eeliseid võrreldes klassikalise täispuidust terrassiga on tema hooldusvabadus. Kui puidust terrassi peab pidevalt erivahenditega hooldama, õlitama ning puhastama, siis komposiidist terrassi puhul piisab vaid tavalisest pesust. Kuna puitkomposiit kannatab survepesu, siis soovitamegi vähemalt korra aastas puhastada terrassi survepesuri abil, et laua pinnal olevatesse vagudesse kogunenud mustus minema pühkida. Värvimist ning õlitamist puitkomposiit ei vaja.

Shopping Cart
0
    0
    Ostukorv
    Sinu ostukorv on tühi
    Scroll to Top